ÖZLEM MEKİK İLE ''GÜNÜMÜZ LEZZETLERİ '' KİTAP LANSMANI

         Haziran ayının başında   Güleryüzlü ,güzel gönüllü Şefimiz ,Sevgili Özlem Mekik in yeni çıkan ''Günümüz Lezzetleri''kitap lansmanı aynı zamanda sahibi olduğu Ziyade Fasıl da gerçekleşti.Ziyade Fasıl a adımımızı attığımız andan itibaren Sevgili Şefimizin bütün misafirlerini tek tek sıcak karşılaması ile kendimizi hoş bir mekanda  büyük bir ailenin içinde hafızalarımızda uzun süre kalacak bir organizasyonun içinde bulduk :)) Bana göre başarı insanlar için tesadüf değil bunun en büyük örneği güzel şef Özlem Mekik başarısını işini sevgiyle yapması ''Yemek sevgiyle yapıldığı zaman daha lezzetli olur ''... İşte gerçek bu !Yemeklere sevdanızı katmazsanız istediğiniz kıvamı ne yapsanız tutturamazsınız diyor .
 Ünlü şef, televizyon programcısı, yemek yazarı ve başarılı iş kadını Özlem Mekik, bir başarıya daha imza atarak ilk kitabı olan 'Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri' okuyucuları ve sevenleri ile buluşturdu. Alfa Yayınları tarafından yayınlanan ve Mekik'in mutfağından çıkan birbirinden özel 68 tarifin yer aldığı kitap, raflardaki yerini aldı.


                ''Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri' kitap lansmanı, Özlem Mekik'in sahibi olduğu, İstanbul gece hayatının ünlü mekanı Ziyade Fasıl'da gerçekleştirildi. 200 kişilik seçkin bir davetli topluluğunun katıldığı gecenin sunuculuğunu ünlü şovmen Okan Karacan yaptı. Dergi, gazete televizyon ve sosyal medyanın tanınan yüzlerinin ağırlandığı geceye, İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan ve eşi katıldı.
Lansman, Özlem Mekik'in teşekkür konuşmasıyla başladı. 1980-1986 yılları arasında geniş bir hayran kitlesi oluşturmuş ünlü Hollywood dizisi Kara Şimşek'in, sahibi ile konuşan ve akıllı otomobili "Kitt" Özlem Mekik'le sohbeti misafirlere eğlenceli anlar yaşattı. Gece, İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan’ın anlamlı konuşmasıyla ve Özlem Mekik’in kitabını ve yemek yapmaya olan aşkını anlatmasıyla devam etti. Hayatını lezzet üzerine kuran, yurt içi ve yurt dışında aldığı eğitimlerle damak tadını bir araya getirdiği Özlem Mekik'in aşkla yaptığı tariflerin yer aldığı "Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri" kitabı Özlem Mekik'in imzasıyla birlikte davetlilere Alfa Kitap tarafından hediye edildi.


Ziyade Fasıl'ın eğlence dünyasına yön veren Roman Show, Davul Show, Koro Show, Zeybek Dans gösterileri davetliler tarafından büyük bir ilgi ve beğeniyle izlendi. Misafirler için; Ziyade Fasıl'ın nefis mutfağından, lezzetleri misafirlerden tam puan alan 14 çeşit meze, 2 ara sıcak, Hünkar Beğendi, Special İrmik Helvası, Maraşım Dondurma sunuldu. Special İrmik Helvası ve Hünkar Beğendi en beğenilen tatlar arasında yerini aldı. Masalarda yer alan ve Özlem Mekik'in kitabının kapağından yapılan orjinal hatıra kitap kapaklarına davetliler tarafından imzalanarak, iyi dilekler ve tebrikler yazıldı.
Özlem Mekik'in ismi ve imzasını taşıyan kep ve önlüklerin hediye edildiği gecede, misafirlerden bir kısım sahneye alınarak koro show yapıldı. Bu muhteşem gecenin unutulmaz anları Uba foto tarafından ölümsüzleştirildi ve tek tek misafirlere servis edildi. Blog yazmaya başladığımdan beri aldığım en anlamlı hediyeyi bu gecede aldım .Sevgili Şefimin elinden imzalı kitabını alarak çok mutlu oldum. İnşallah Allah yolu açık etsin başarılarının devamını diliyorum ....


               "Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri" kitabının tanıtım gecesi sonunda, sponsorlar tarafından davetlilere günün hatırası özel armağanlar sunuldu. Lansman gecesinin hediye ve sunum sponsorları; Home Sweet Home, Alfa kitap, Uba Foto, Bizim yağ, Atamer tekstil, Konfeti Gold, Altınbaşak Mutfak eşyaları, Lava, Sihirli Spatula, Modalı Gıda, Çiçeğim Çiçekçilik, Harf Ajans, Dna Chiefs, Golf Maraşım Dondurma, Gurupinox bıçakları, Ziyade Fasıl, Hollywood produksiyon, Onka medya idi.2 yorum:

  1. Özlem Şefimiz çok haklı ben sevmeden yapıyorum ve lezzetsiz oluyor maalesef en yapsam sevemedim yemek yapmayı :-((

    YanıtlaSil
  2. Özlem Mekik şefi tebrik ediyorum.Yolu açık olsun.:)
    Sevgilerle

    YanıtlaSil

KEYİFLİSOFRAM © Agustos-2015. Destek-Blogger

Blog design-Tasarım-GÜL TASARİM