MEKAN KÖZDE DÖNER BULGURLU -ÜSKÜDAR

      Merhabalar ,uzun bir aradan sonra çok lezzetli bir Mekan önerisi ile karşınızdayım...
Geçtiğimiz hafta Pazar günü sevgili Blogger arkadaşım  İlknurun Dünyası daveti ile Üsküdar , Bulgurlu da bulunan Mekan Közde Döner de Blogger arkadaşlarım ile hoş sohbetler eşliğinde lezzeti bol bir gün geçirdik.    Mekan sahibi Sinan Bey  ,lezzet severlerine dört yıldır hizmet verdiklerini ,KÖZDE YAPRAK DÖNERİ tandırda odun ateşinde pişen lavaş ile servis ettiklerini ,dönerin lezzetinin tesadüf olmadığını eti özel olarak  Balıkesir yöresinden aldıklarını ,döneri kendi mutfaklarında özel soslar ile marine edip tranç ve döşten hazırladıklarını anlattı.   
Tadım menümüze ilk olarak Kemik suyu ile hazırlanmış mercimek çorbası ve içli köfte ile  başladık...
  Közde yaprak döneri tadar tatmaz, gerçekten lezzetin farkını damağınızda hissediyorsunuz ... Mekan Döner in ,Közde Yaprak döner ile hazırlanan çeşitlerinin yanı sıra ,nefis İskender Kebap ve Beyti Kebap çeşitlerini yanında ikramları ile misafirlerine sunuyor. Nefis lezzeti ile Beyti kebap benim favori lezzetim oldu .İçecek olarak ikram ettikleri üzüm ve baharatlarla hazırladıkları fermente bir şerbet olan ismini Osmanlı Saray mutfağından alan Kudret-i Hünkarı çok beğendik.
   Mekan Közde Döner misafirlerine sadece öğle ve akşam yemeği olarak hizmet vermiyor ,zengin kahvaltı seçeneğinin yanı sıra , doğal ürünler satın alabileceğiniz bir bölümde bulunuyor. Ayrıca mekanda özel toplantılar da yapabilirsiniz...
 
   Mekan Döner tatlı olarak misafirlerine ,Kabak tatlısı,Havuç dilimi Baklava,Fırın Sütlaç ,Künefe  gibi nefis lezzetleri sunuyor.

      


Diyette olmama rağmen tatlıları görünce dayanamayıp ,yarısını yemeyi düşündüğüm Künefenin tamamını yedim .Bu lezzeti bol günü nefis tatlılar kahve ile sonlandırdık.


  Davetleri ve misafirperverlikleri için Sevgili İlknur a ve Mekan Döner Ailesine teşekkür ederim...

  Mekan Közde Döner menüleri ve fiyat bilgilerini ayrıntılı olarak www.mekandoner.com  sayfasından alabilirsiniz linki aşağıya bırakıyorum.

     Mekan Döner web sitesi :www.mekandoner.com

                                           TEL:0(216) 486 38 38
0(216) 496 38 38
WhatsApp Sipariş Hattı
0 544 2163526ADRES:  Bulgurlu Caddesi No:120/1a
                                                          BULGURLU - ÜSKÜDAR İSTANBUL / TURKIYE                            
   
 

2 yorum:

  1. Çok güzel ve lezzetli bir gündü... tekrar görülmek üzere...

    YanıtlaSil
  2. Mekan güzel, menü leziz, birlikte olmak keyifliydi..

    YanıtlaSil

KEYİFLİSOFRAM © Agustos-2015. Destek-Blogger

Blog design-Tasarım-GÜL TASARİM